Kapacita ZŠ v následujících dvou školních letech

Podle součaného harmonogramu by měla být v Chýni otevřena nová základní škola v roce 2017. Do otevření této školy nás ale čekají ještě nejméně dva školní roky a stále častěji se setkáváme s otázkou, jak, a zda vůbec, bude zajištěna dostatečná kapacita prvního stupně ZŠ pro toto přechodné období.

Chceme zdůraznit, že zajištění dostatečné kapacity školy je pro obec povinností a pro nás naprostou prioritou a proto vůbec nepřipouštíme, že by situace mohla dojít tak daleko, že by chýňská škola nemohla přijmout všechny přihlášené děti. Pro školní rok 2015/2016 má škola dostatečnou kapacitu v současné budově i pro otevření dvou prvních tříd a akutní nedostatek míst proto nehrozí. Nedostatečná kapacita současné budovy hrozí až pro školní rok 2016/2017. Pro tento rok počítáme s otevřením jedné, v případě nutnosti dokonce i dvou dalších tříd ZŠ v budově Okružní 170 (bývalá Jednota). Tuto budovu obec plánuje získat v nejbližší době do svého vlastnictví. Do září roku 2016 bude tedy dostatek času na přípravu a realizaci rekonstrukce objektu na třídy ZŠ. Budova je dost velká na to, aby i při případném zpoždění výstavby nové školy poskytovala dostatečnou kapacitu pro další žáky chýňské školy.

Problém kapacity ZŠ do postavení tedy máme na zřeteli a obec pro něj má připravené řešení. Chceme ujistit rodiče budoucích školáků, že o kapacitu chýňské školy nemusí mít obavy. Pokud se Vaše děti v Chýni přihlásí do školy, určitě budou přijaty a ani nehrozí, že by tuto školu z kapacitních důvodů musely předčasně opustit.

Anna Chvojková, starostka

Petra Vacková, místostarostka

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz