Bloček  

Prázdninové překvapení

30.6.2020

Máme tu začátek prázdnin. Pro nás jeden z nejlepších začátků prázdnin za mé působení na úřadě. Proč? Každý projekt má 3 fáze - vizi a plánování - realizaci - oslavu. Jeden takový, který fázi vize a plánování měl téměř celých 6 let se konečně přehoupne do realizce.

Chodník až k Pivovarskému Dvoru!

Je to ukázkový příklad toho, co vše bylo jinak než plán. Řešili jsme realizaci na pozemcích s celkem 12 vlastníky, část pozemků byla pod církevními restitucemi, musela se doprojektovat neexistující dešťová kanalizace, zajistit přeložení drátů VN, potýkali jsme se s podmínkami a nesouhlasy sousedů. V průběhu času rostly i náklady, které se vyšplhaly až na neuvěřitelných 8,632 mil. Kč a my stále věřili, že i tak to zvládneme. Upravovali jsme dokumentaci k dotaci, zkoušeli to, ale vždy byla nová podmínka až... Až bude souhlas SÚS, až bude ČEZ hotový, až až až... Dnes je konečně den, kdy máme po všech AŽ. Státní Fond Dopravní Infrastruktury přiznal obci dotaci ve výši 5,168mil Kč. My se přehoupneme do fáze realizace. Fáze, která je vidět.

Čeká nás ještě výběrové řízení, takže reálně do země kopneme v průběhu října, když vše půjde, jak má.

Děkuji všem, kteří nám pomáhali a drželi palce a přeji nám všem krásné a pohodové letní měsíce.

Anna Chvojková

chodnik

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz