Bloček  

Předvánoční týden

20.12.2019

"Když se to ..., ... se to na jednu hromadu", tak praví jedno přísloví. Za pět let na úřadě těch “hromad” bylo mnoho. Většinou ale mohu zpětně říct, že ve výsledku přinesly mnoho dobrého. Tento týden je jeden z těch případů. Vánoce se blíží, ukončují se projekty, dokumentace, účetnictví, odevzdávají se monitorovací zprávy a k tomu všemu se nám už v hlavě rozeznívají koledy. Vzduch je nabitý energií a stresem při schvalování rozpočtu a plánu na další, magický rok 2020. 

Mají toho plné kecky nejen lidé, ale zřejmě i technika. V noci z úterý na středu se nejprve splaší alarmy a úřad se může zbláznit a v ranních hodinách je následuje server - centrální mozek úřadu. Vybírá si samozřejmě úřední den, navíc se odpoledne koná zasedání zastupitelstva a za dva dny mají být hotovy všechny uzávěrky. 

Rozbíhá se maraton, který bude trvat ještě 48 hodin. Je plný improvizace, resuscitace a víry v zázraky, na které je to správné období roku. V polních podmínkách bez podpory IT probíhá zmíněné zasedání, za které chci poděkovat zastupitelům za podporu a veřejnosti za pochopení situace. 

Vše vrcholí v průběhu včerejšího dne, v němž se povedlo připravit nový server, nainstalovat vše potřebné, zprovoznit zálohy, připojit registry a vstoupit zpět do online světa a to vše bez ztráty dat, což ani v době neustálých záloh není úplně běžné! Velké díky patří panu Jenčíkovi a panu Vorlíčkovi, kteří mi byli po celou dobu velkou podporou a pomocí a pomohli mi si během celého incidentu uchovat duševní zdraví. 

Se zprovozněním nové výpočetní techniky přichází koncem roku i další dobré zprávy. Podařilo se zkompletovat nový územní plán pro veřejné projednání, které by mělo proběhnout 10. 2. 2020, získali jsme dotaci ve výši 50 % na obnovu, modernizaci a doplnění veřejného osvětlení v lokalitách Háje, Kamenice a Kaliště (výše dotace je 1 689 991 Kč) a po téměř dvou letech bylo zahájeno vodoprávní řízení na vaky ;-). Jsou to právě tyto okamžiky, kdy si uvědomuji, jak důležité je věřit v dobrý konec, nevzdat tvrdou práci a vše pak dobře dopadne. 

Za mě to byl nejnáročnější předvánoční týden. Zároveň byl ale skvělý a děkuji za něj. Děkuji všem zaměstnancům obecního úřadu nejen za toto náročné období, ale za celý rok 2019.

Přeji Vám nádherné prožití vánočních svátků, mnoho zdraví a štěstí v roce 2020.

Anna Chvojková

PF2020

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz