Bloček  

Slavnostní otevření areálu školy s tělocvičnou

9.5.2018

V pondělí 7.5.2018 jsme společně završili jednu významnou etapu ovlivňující náš život v Chýni. Slavnostním otevřením multifunkční sportovní haly byla dokončena stavba celého komplexu nové základní školy a s ní spojené tělocvičny. Ta bude, stejně jako škola, sloužit nejen žákům, ale i všem ostatním obyvatelům Chýně. Mám radost, že se tento historicky největší chýňský projekt podařilo dotáhnout do úspěšného konce.

telocvicna2018

Slavnostního otevření multifunkční haly se zúčastnili i premiér v demisi Andrej Babiš a ministryně financí v d. Alena Schillerová. Oba přijeli na mé pozvání, neboť škola i tělocvična by nemohly být postaveny nebýt poskytnuté dotace ve výši 70% uznatelných nákladů přidělené Ministerstvem financí. Tuto dotaci jsem v minulosti projednávala s p. Babišem v době jeho působení na ministerstvu financí a Chýni navštívil již při položení základního kamene naší školy. S panem premiérem i s paní ministryní jsem při této příležitosti také diskutovala o dalším rozvoji obce, výzvách a problémech, které před námi stojí.

Z mé strany se jednalo o pracovní pozvání a setkání, nikoli politické, neboť jako členka sdružení nezávislých kandidátů nemám žádné vazby na jakékoliv existující politické uskupení.

Anna Chvojková

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz