Bloček  

Participativní rozpočet 2017

1.11.2016

aktualizováno 26.11.2016

Vážení spoluobčané,

ráda bych občany Chýně více zapojila do diskuse o tom, co se v Chýni děje a v nejbližší budoucnosti bude dít. To nám pomůže poznat názory Vás obyvatel Chýně a tak získat data pro lepší práci jak na obecním úřadě, tak v zastupitelstvu. Již loni jsme odstartovali společná setkání o plánovacích víkendech, ve kterých jsme letos pokračovali. Abychom přes letošní podzim a zimu nezaháleli a pokročili zase o stupeň dál, rozhodli jsme se zapojit Vás přímo do plánování rozpočtu na rok 2017. Z odhadovaných příjmů roku 2017 jsme vyčlenili 300.000 Kč (omlouvám se za původní chybu), na akci, kterou navrhnete a odhlasujete Vy. Ze stejné sumy jsme v letošním roce 2016 realizovali rekonstrukci ulice Hájecká, která byla dlouholetým problémem. Pro rok 2017 jsou hlavní investiční a dotační akce dané projektovou přípravou letošního roku - bude se jednat o stavbu nové základní školy, v případě úspěšného schválení dotace o stavbu chodníku od obecního úřadu na Baštu, stavbu sběrného dvora a výsadbu zeleně na Třetí skále společně s biocentrem. Kromě těchto větších akcí Vás ale jistě napadne i řada dalších, které nemusí stát milióny, ale pomohou nám život v Chýni zpříjemnit. A o prioritách v těchto akcích teď máte možnost rozhodovat i Vy.

V první fázi, která bude probíhat od 1.11.2016 do 25.11.2016 (PRODLOUŽENO), budeme sbírat Vaše náměty. K tomu je připravený krátky formulář (viz níže), kde stačí vyplnit název záměru/akce, kterou by obec měla v roce 2017 realizovat, vyplnit jeho stručný popis a pokud dokážete odhadnout, tak i odhad nákladů. Všechny došlé náměty zveřejníme a vyhodnotíme. Následně koncem listopadu budou občané Chýně s trvalým pobytem mít možnost o návrzích online hlasovat a vítězná (či vítězné) akce bude realizována v průběhu roku 2017. Celý zásobník námětů zároveň rozdělíme na akce, kde je možné žádat o dotaci a které je možné udělat ji vlastními silami, a budeme s tímto souborem informací dále pracovat. Pro každou akci vyplňte prosím samostatný formulář.

Ve spolupráci s partnerem projektu Demokracií 2.1 (D21), která technicky zaštiťuje hlasování a garantuje jeho 100% anonymitu, mohou obyvatelé Chýně hlasovat kdykoliv a kdekoliv přes web či chytrý telefon. A co víc, výsledky hlasování jsou k dispozici ihned po dokončení hlasování, což je v participativních procesech světový unikát. Občané s trvalým pobytem se mohou k hlasování registrovat na Obecním úřadě nebo online ZDE.

Zásobník návrhů akcí a projektů pro rok 2017 PRO HLASOVÁNÍ 31.11.2016 A 1.12.2016 BYL PŘÍJEM UKONČEN 25.11.2016, NICMÉNĚ MŮŽETE PSÁT PODNĚTY I NADÁLE.

Název navrhované akce:*
Zdůvodnění potřebnosti projektu:*
V jaké lokalitě v Chýni bydlíte?
Do jaké patříte věkové skupiny? *

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz