Bloček  

Evergreen - Chrášťanská skládka

19.1.2016

skladka1

Dnes jste možná zaznamenali rozruch kolem skládky. Natáčelo se zde pokračování pořadu "Nedej se". Pořad navazuje na reportáž z března roku 2015.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10782831463-nedej-se-plus/215562248410010-terenni-upravy/titulky

Zásadní změnou situace je, že soud na podzim roku 2015 rozhodl, že další navážení již nemá pokračovat. Přestože je toto rozhodnutí pravomocné, navážení materiálu trvá a provozovatel skládky stále blokuje majitelům přístup na jejich pozemky. Majitelé pozemků pod skládkou tedy dnes požadovali vstup na své pozemky a tím částečně zablokovali asi na hodinu vjezd - za tu dobu přijelo na 30 velkých nákladních aut. Majitelé kontaktovali Policii ČR s žádostí o pomoc s vyřešením jejich přístupu na vlastní pozemky. Policie toto odmítla a vyzvala majitele, ať místo toho dorazí na služebnu do Hostivice, že se situace vysvětlí. 

skladka2

Vlastníci pozemků byli tedy opět neúspěšní, přístupu na své pozemky se nedomohli a návozu dalšího materiálu nezabránili. Soud sice rozhodl v jejich prospěch, ale vypadá to, že žádné orgány toto zatím nereflektují.

Zpráva ombudsmana o nelegálnosti skládky ZDE.

Prodlouženíí návozu z rozhodnutí stavebního úřadu v Hostivici ZDE.

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz