Bloček  

Rozšíření mateřské školy

28.4.2015

V pondělí byly zveřejněny výsledky přijímacího řízení do mateřské školy. Ze 102 přihlášených dětí bylo přijato 40. Tento výsledek opět spustil vlnu dotazů, co bude s nepřijatými dětmi. Stručně řečeno - většina z nich by měla mít možnost nastoupit do MŠ po jejím rozšíření o 48 míst (s teoreticky možným navýšením až na 56 míst) na konci tohoto roku. K otevření nových dvou tříd MŠ by mělo dojít nejspíše v listopadu nebo v prosinci tohoto roku, v závislosti na rychlosti prací. Bližší údaje o plánovaném rozšíření a harmonogram prací naleznete v tomto článku.

Současně s rozšířením MŠ proběhne také rekonstrukce staré budovy školky. Ta by měla proběhnout v letních měsících tak, aby mohl být od 1. září zahájen plný provoz v současné kapacitě.

Do nové školy bude potřeba samozřejmě přijmout také nové učitelky. Přijetí nových uřitelek již bude úkolem nového ředitele ZŠ a MŠ, který by měl nastoupit do funkce nejpozději 1. 8. 2015. Už nyní je ale možné do školy posílat životopis a na nová místa se hlásit. Nástup nových pedagogů lze předpokládat o týden až dva dříve než bude termín otevření nových tříd MŠ pro děti.

Věřím, že i díky pomoci všech dobrovolníků, kteří se na přípravách a realizaci projektu v současné době podílejí, dopadne vše dobře a co nejrychleji a že převážná většina dětí, které nemohly být při současném zápisu přijaty, budou do konce tohoto roku moci začít chodit do chýňské školky.

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz