Bloček  

Pozvánka na prezentaci

8.9.2020

Zvu Vás na prezentaci a diskusi nad návrhem projektové dokumentace ulic 1.Máje, Květnová, Spojová V Pískách a Za školou. Jedna z posledních diskusí nad chybějícími projekty rekonstrukcí komunikací. Vyzýváme především obyvatele přilehlých nemovitostí, aby přišli a překontrolovali po nás umístění vjezdů, aby dokumentace mohla být případně ještě upravena.

Kdy: středa 16. září 2020 od 17:00

Kde: ZŠ Chýně, Bolzanova 800 (knihovna)

Podrobnosti:

• náhledy jednotlivých silnic jsou k dispozici ke stažení na www.chyne.cz
• případně k nahlédnutí v úřední hodiny na úřadě (Hlavní 200, Chýně)

1. Máje

Květnová

Spojová

V Pískách

Za Školou

Dle současných, známých hygienických pravidel:

Vstup pouze s rouškou!

Těšíme se na Vás

Anna Chvojková

silnice

 

Prázdninové překvapení

30.6.2020

Máme tu začátek prázdnin. Pro nás jeden z nejlepších začátků prázdnin za mé působení na úřadě. Proč? Každý projekt má 3 fáze - vizi a plánování - realizaci - oslavu. Jeden takový, který fázi vize a plánování měl téměř celých 6 let se konečně přehoupne do realizce.

Chodník až k Pivovarskému Dvoru!

Je to ukázkový příklad toho, co vše bylo jinak než plán. Řešili jsme realizaci na pozemcích s celkem 12 vlastníky, část pozemků byla pod církevními restitucemi, musela se doprojektovat neexistující dešťová kanalizace, zajistit přeložení drátů VN, potýkali jsme se s podmínkami a nesouhlasy sousedů. V průběhu času rostly i náklady, které se vyšplhaly až na neuvěřitelných 8,632 mil. Kč a my stále věřili, že i tak to zvládneme. Upravovali jsme dokumentaci k dotaci, zkoušeli to, ale vždy byla nová podmínka až... Až bude souhlas SÚS, až bude ČEZ hotový, až až až... Dnes je konečně den, kdy máme po všech AŽ. Státní Fond Dopravní Infrastruktury přiznal obci dotaci ve výši 5,168mil Kč. My se přehoupneme do fáze realizace. Fáze, která je vidět.

Čeká nás ještě výběrové řízení, takže reálně do země kopneme v průběhu října, když vše půjde, jak má.

Děkuji všem, kteří nám pomáhali a drželi palce a přeji nám všem krásné a pohodové letní měsíce.

Anna Chvojková

chodnik

Důvod k oslavě

HURÁ!!!

Dnešní den je zase po pár měsících na úřadě důvod k oslavě. A mohou vlastně úředníci slavit? MUSÍ! Každé dílo je rovnostranný trojúhelník složený z vize/nápadu, realizace a oslavy. Každá část má své opodstatnění, svoje proč, svůj účel a záměr. Na úřadě jako takovém máme 5,6 úvazků (7 zaměstnanců) a svoji práci dělají s maximálním nasazením. Moc jim děkuji, za jejich lidskost, za nasazení, za podporu a toleranci. Jako v rodině má každý svou roli. Za posledních šest let v úřadě jsme zažili nejen zdvojnásobení Chýně, ale dokončili jsme dvě školky, školu a nyní máme zkolaudovaný vodojem. Všechny cíle tehdy položené jsou splněny a nejen ty.. Život Chýně je ale cestou po spirále. A tak zase řešíme školku a zase bude následovat škola a desítky dalších projektů.

Poučena z předchozích i vlastních chyb, s nadhledem, v procesu učení, realisticky i s naivitou a nadšením, nám všem přeji, aby vodojem byl stavbou, která neřeší jen chyby minulosti, problémy přítomnosti, ale jeho význam pochopíme i v budoucnosti.

Děkuji všem za podporu a důvěru, děkuji úřadu a děkuji Marcele

Anna Chvojková

Poděkování JSDH

5.4.2020
Včera proběhla distribuce dalšího kubíku dezinfekce AntiCovid. Za více jak osmihodinovou šichtu děkuji našim dobrovolným hasičům i za dezinfekci všech hnízd s kontejnery. Děkuji Jitulka Eichlerova za výborné řízky 😋 a děkuji paní místostarostce Marcele Czerwinské za logistiku, a že to vydrží se všemi mými nápady i v tento čas.
Přeji Vám krásnou Květnou neděli a nezapomeňte si v 16:00 otevřít okna 😉
Anna Chvojková
IMG 20200404 WA0006
 

Kvalita pitné vody v Chýni

2. 4. 2020

Vodu v Chýni máme nezávadnou a pitnou!

Na základě šíření poplašné zprávy přes Facebookové stránky a podaného podnětu na Krajskou Hygienickou Stanici jsme provedli rozbor vody. Pitná voda je pravidelně testována 1x měsíčně a zatím nikdy v testech nebyl žádný problém. První měsíc provozu vodojemu se testovalo i každý týden. Voda je dokonce testována dvakrát přímo námi, kdy odebíráme vzorky v řadu a měsíčně i PVS jako poskytovatelem vody (takže 1x za 2 týdny).

Výsledky testů z minulého měsíce i nyní si můžete prohlédnout sami.

test

Chuťově je voda nyní ovlivněna zvýšeným dávkováním chlóru, který zároveň na sebe váže další pachy, čímž je "vůně" intenzivnější a proto doporučujeme vodu převařovat. Zároveň citliví jedinci s tím opravdu mohou mít problém a pak je nezbytné vodu převařovat.

Zároveň prosím a to nejen v této situaci, ale v jakékoliv, než začnete šířit paniku na Facebooku, než budete volat všude možně a podávat oznámení, zavolejte nám nebo mě a zeptejte se! Ušetříte čas a nervy sobě i nám!

Přeji příjemný den a spolu to zvládneme!

Anna Chvojková

Akce dezinfekce

1.4.2020

Distribuce hotová a děkuji, že jste doma! Velké dík patří 14 dobrovolníkům, 5 hasičům za pomoc a Procházkovům za poskytnutí dvoru. Nedoručilo se pouze 15 % dezinfekcí a bytové domy Ecksteinova, Příhodova a Premostratů mají kanystry pro společné prostory u správců domů. Vše popsáno, zaevidováno, pokud jste nebyli doma a jste ve vaší domácnosti hlášeni v Chýni k trvalému pobytu, můžete si vyzvednout od 6.4. na úřadě, případně poslat mail na ou@chyne.cz,kdy budete k zastižení.
Dovysvětlení - obec Chýně od státu zatím obdržela cca 70l desinfekce na celou obec, přerozdělovanou dle počtu trvale hlášených osob k 1.1.2019 tj. 3290 osob. Ke včerejšímu dni máme 3794 osob s TP. Zároveň sehnat přes výrobce dezinfekci AntiCovid je téměř nemožné, objednávky máme podány již déle jak týden a moc děkuji Svaz průmyslu a dopravy ČR za poskytnutí kontaktu na Preol a.s. Zatím nám bylo doručeno 1000 litrů, které jsme jako obec objednávali z vlastních zdrojů. Vzhledem ke skutečnosti, že v Chýni máme 1480 bytových jednotek v RD a BD , plus lékaře a podnikatelské subjekty a z toho ve výše zmíněných BD je z celkového počtu 404BJ, ale ve 35% není nikdo hlášen k trvalému pobytu bude individuální distribuce do jednotlivých bytů až z várky následné. Momentálně byla poskytnuta alespoň dostatečná kapacita pro společné prostory skrze správce, kteří ji mají k vyzvednutí.
Děkuji moc tiskárně LNT (eprinter.cz) za potisky a společnosti OK Trans za pomoc s vykládkou.
Ještě jednou všem moc děkuji za skvělou spolupráci a pomoc.
Anna Chvojková

 

Vážení spoluobčané,

V průběhu dnešního odpoledne a večer budou dobrovolníci a JSDH distribuovat do domácností dezinfekci AntiCovid. Prosíme otevírejte s rouškou a ideálně i s rukavicemi. V případě, že nebudete zastiženi, můžete si vyzvednout od pondělí 6.4. vyzvednout na obecním úřadě.

Děkuji za spolupráci a spolu to zvládneme!
Anna Chvojková


Distribuce dezinfekce

27.3.2020

Obecní policie Chýně zahájila distribuci dezinfekce Anti-Covid do domácností seniorů (od nejstarších). Pro ostatní občany je předpokládaný termín další várky ve středu 1.4. Na úřadě máme dostatečné množství PETek pro následnou rychlou distribuci. Ráda bych požádala dobrovolníky, kteří budou ochotni 1.4. v odpoledních a večerních hodinách pomoci s označováním lahví a s distribucí do jednotlivých domů, o přihlášení na mail covid@chyne.cz a domluvíme se s nimi operativně.

Přeji příjemný den a spolutozvládneme!

Anna Chvojková

covid3

covid1

covid2

covid4

Práce v době omezení

23. 3. 2020

Život se v České republice zpomalil. Na úřadě probíhá dál běžná agenda, pouze se omezila doba pro veřejnost. Po práci probíhá šití roušek a venku s příchodem jara obecní zaměstnanci realizují veškeré plánované úpravy. Sem tam se zeptáte, tak jsme připravili souhrn všeho, co se za poslední necelé 3 týdny událo a věřím, že vás to všechny s příchodem jara potěší. 

- dokončilo se parkourové hřiště, které si vybrali žáci 2. stupně v ulici Bolzanova. Staré hřiště se renovuje a bude instalováno mezi sportovní halou a současným hřištěm "hradem"

IMG 0730

- vysázená Opatovka - stromy byly objednány, tak nám nezbylo nic jiného než je vlastními silami a za pomoci odborníků vysázet - celkem máme 50ks nových vzrostlých stromů

IMG 0721

IMG 0720

- dokončuje se přechod pro chodce mezi ulicí Ecksteinova a Johančina

IMG 0713 

- k realizaci je připraveno místo na nové dětské hřiště Na Vyhlídce

IMG 0716

- byl zbourán objekt na Hlavní ulici a probíhají terénní úpravy

IMG 0733

Děkuji moc všem zaměstnancům a obyvatelům Chýně za podporu a spolu to zvládneme!

Anna Chvojková

 

 

Návštěvy lékaře

Vážení spoluobčané,

chtěla bych Vás požádat, abyste v současné situaci zvážili nutnost návštěvy lékaře a v případě, že do čekárny paní doktorky Veselé půjdete, použijte ochrané pomůcky. Všichni zdravotníci našeho střediska dělají v současné chvíli maximum a potřebujeme, aby tu pro nás byli. Snažte se být vstřícní, trpělivý a tolerantní a važme si jejich práce. Pokud si nejste jisti nutností návštěvy, chcete konzultovat, raději do střediska předem zavolejte a nevypravujte se tam hned osobně.

Děkuji

Anna Chvojková 

 

Dementování fám

Vážení spoluobčané,
jsem si vědoma, že nastalá situace je náročná, ale ráda bych Vás požádala o zachování klidu a rozumu. Poslední hodiny se raketovou rychlostí Chýní šíří řada nepodložených informací. Mohu sdělit, že na základě dnes 16.3.2020 v 8:00 ověřených informací z několika zdrojů není v Chýni, ani v okolních obcí žádná osoba indikována jako pozitivní na COVID-19. I přes tuto skutečnost prosím o zachování obezřetnosti, ale především soudnosti.
Děkuji a přeji příjemný a klidný den
Anna Chvojková

 

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz