Oznámení OÚ

V této kategorii jsou zobrazovány informace Obecního úřadu Chýně. Jedná se o důležitá upozornění, informace o přerušení dodávek vody, plynu či elektřiny, o výstrahách ČHMÚ či další informace, které považujeme za podstatné pro občany.

V případě, že si chcete projít historii nebo neaktuální informace, najdete je v ARCHIVU zde.

Svoz vánočních stromků

Vážení spoluobčané,

již probíhá svoz vánočních stromků. Svozy budou obecními zaměstnanci nadále probíhat pondělí – středa – pátek v dopoledních hodinnách od pondělí 7.1.2019. Žádáme obyvatele, aby své vánoční stromky umístili před dům nebo u odpadových nádob na tříděný odpad a aby bylo možné stromky zeštěpkovat a ekologicky zlikvidovat, prosíme o jejich důkladné odstrojení. Svoz bude probíhat průběžně až do konce ledna, následně budou sváženy stromky od míst na tříděný odpad. Stromek je možné i odnést ke sběrnému dvoru.

 

Sedm adventních okének obecního úřadu – Okénko sedmé

Konečně poslední sedmé okénko ukrývá největší dárek – zahájení výstavby vodojemu. Přes všechny problémy, odklady a zdržení se nám nakonec podaří zahájit stavbu ještě v roce 2018, přesně se začátkem příštího týdne dne 31. 12. Do 13 měsíců se tak můžeme těšit na další stavbu, která zvýší komfort života nás všech zde v Chýni.

Společně s tímto závěrečným okénkem našeho adventního mini kalendáře vám všem přejeme krásný Štědrý den prožitý tak, jak ho máte nejraději. A přes všechen shon spojený s oslavou Vánoc užívejte klid a pohodu.

WhatsApp Image 2018 12 20 at 12.55.40

Sedm adventních okének obecního úřadu – Okénko šesté

Šesté okénko skrývá překvapení nejen pro děti. Rozhodli jsme se pro vás v roce 2019 vybudovat venkovní kuličkovou dráhu s můstky, skokánky a tunely. "Kuličkodráha" bude v západní části parku Opatovka a využijete na ni předevšík kuličky, ale i míčky. Můžete si s námi hrát už při jejím budování.
(Fotografie je pouze ilustrační)

1024x0 towidth 90 kuli kov dr ha

Sedm adventních okének obecního úřadu – Okénko páté

Další okénko, v pořadí již páté, vám nabídne unikátní bližší přístup k aktuálnímu dění v obci. Jednou měsíčně se budete moci sejít s paní starostkou osobně na čaji a probrat s ní vše, co vás ohledně Chýně zajímá, trápí či naopak těší. Rádi bychom tato posezení pořádali vždy první středu v měsíci v příjemném prostředí knihovny. A začneme hned 2. 1. 2019 od 16:00 do 18:00.

WhatsApp Image 2018 12 20 at 11.55.28

 

Sedm adventních okének obecního úřadu – Okénko čtvrté

Ve čtvrtém okénku bychom vás rádi pozvali na barevný ples ve stylu 50. let. V pátek 5. dubna 2019 bude hala ZŠ opět připravena na večerní zábavu plnou tance, hudby a jistě opět krásných kostýmů. Můžete tedy pomalu začít probírat svou garderobu, vyhlášení nejstylovějších šatů nás ani tentokrát nemine. O dalších informacích včetně předprodeje vstupenek a programu vám dáme včas vědět. 
Výstřižek ples

Sedm adventních okének obecního úřadu – Okénko třetí

Třetí okénko odkrylo vybudování bezplatné Wi-Fi v centrech místního veřejného života. Na tento projekt jsme zdárně žádali EU o dotaci ve výši 15.000,- EUR a díky rychlému jednání jsme se tak zařadili mezi 183 úspěšných obcí, které se projektu zúčastnily. Bezdrátovou síť jsme se zavázali vybudovat do 18 měsíců.

 

Wifi4EU

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz