Oznámení OÚ

V této kategorii jsou zobrazovány informace Obecního úřadu Chýně. Jedná se o důležitá upozornění, informace o přerušení dodávek vody, plynu či elektřiny, o výstrahách ČHMÚ či další informace, které považujeme za podstatné pro občany.

V případě, že si chcete projít historii nebo neaktuální informace, najdete je v ARCHIVU zde.

Oznámení 1.vodohospodářské společnosti

1.vodohospodářská společnost oznamuje, že ve dnech 28.6.2018 v době od 8:00 – 15:00 hod bude z důvodu výměny armatur na vodovodním řadu omezena dodávka pitné vody. Seznam dotčených ulic, kterých se to týká najdete zde v příloze.

děkujeme za pochopení

Letní změna úředních hodin obecního úřadu

Vážení občané, v průběhu letních prázdnin se mění úřední hodiny Obecního úřadu Chýně. V pondělí a ve středu bude otevřeno pro veřejnost od 7.00 do 18.00, bez přestávky. V ostatní dny bude pro veřejnost zavřeno. Ve dnech 2., 3. a 4. července bude OÚ uzavřen zcela.

V tomto režimu bude úřad pro veřejnost fungovat od 1. července do 31. srpna. Od 1.září opět platí standartní úřední hodiny.

Příjemné letní a odpočinkové dny přeje OÚ Chýně

Bezpečná cesta do školy

banner web

 

Vážení občané,

Nadace ČEZ EPP Pomáhej pohybem zařadila naši žádost o revitalizaci přechodu pro chodce v ulici Ke Skále mezi podporované projekty.

Provizorně namalovaný přechod se díky finanční podpoře dočká kompletního dokončení. Zebra bude namalována protiskluzovým nátěrem, fungujícím na bázi studeného plastu a kvalitního abraziva, tvrdé drcené žuly. Ve vozovce bude instalováno trvalé LED podsvícení a zároveň přidáme osvětlení shora, které pomůže především v podvečerních hodinách a zimních měsících.

Do celého projektu se můžete zapojit i Vy. Svým aktivním pohybem budete sbírat body, které se generují prostřednictvím aplikace EPP. Pokud se u projektu sejde dostatek bodů, Nadace ČEZ jej finančně podpoří. Aplikace je zdarma pro operační systémy Windows, Google Android a Apple iOS. Mimo jiné zaznamenává i údaje o rychlosti, vzdálenosti či kaloriích, které můžete sdílet na sociálních sítích.
Bezpečnou cestu do školy tak můžete podporovat při chůzi, běhu, procházce s kočárkem, projížďce na kolečkových bruslích nebo třeba při fandění u fotbalu. Pro následné přidělení bodů projektu je pak potřeba mít připojení k internetu. Body se nemusí přidělit hned po ukončení pohybové aktivity, může se to provést kdykoliv později, ale za den lze přidělit jen omezený počet bodů (asi 2000)Náš projekt je zveřejněn v mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem od 13. 6. 2018 a aktivní bude po dobu jednoho měsíce.

Informace o aplikaci najdete na stránkách www.pomahejpohybem.cz

 

přechod

 

Zájemci o pronájem tělocvičny

Nová tělocvična v areálu ZŠ Chýně, Bolzanova 890, 253 03 Chýně

 Knihovna ilustr

V dubnu byla dokončena výstavba tělocvičny, která se nachází
v areálu nové ZŠ Chýně a umožňuje mimo jiné výuku tělocviku dětí v naší základní škole. Halu, která je ve správě obce, budou využívat sportovní kluky, kroužky i veřejnost. Velkorysost prostoru a vybavené zázemí moderní budovy umožní její využití také pro pořádání kulturních a společenských akcí.

Provozní doba:
po-čt 14:00 – 21:00
pá 14:00 – 17:00 a 20:00 – 21:00
pá 17:00 – 20:00 slouží hala bezplatně občanům Chýně
Víkendy možné po dohodě.

Ceník pronájmu:

Velká tělocvična možno pronajímat po třetinách
každá 1/3: 400,- Kč vč. DPH
Celá: 1200,- Kč vč. DPH
Celá včetně tribuny a ozvučení 1.500,- Kč vč. DPH.

Malá tělocvična v patře 400,- Kč vč. DPH

Třetiny jsou oddělitelné elektricky ovladatelnými závěsy ( do 2,5 metru silná kompaktní látka, výše pak až do stropu sítě s oky 10x10 cm)

Minimální doba pronájmu je 1 hodina.

Zájemci o pronájem se mohou hlásit místostarostce ing.
Petře Vackové na tel.: 775 890 873 ve všední dny do 18:00,
od 1.7.2018 pak správci haly (telefon bude včas zveřejněn).

V současnosti se připravuje harmonogram aktivit pro rok 2018/2019, termín uzávěrky dodání požadavků na pronájmy pro akce konané
od září 2018 na další rok je 25. června 2018. Nejpozději do 15. července bude vypracován z doručených požadavků harmonogram, v případě naplněnosti v požadovaný čas, vás budeme kontaktovat.

Ve druhé půli července bude zpřístupněn rezervační systém,
do kterého budou vloženy doručené požadavky. Do volných prostor
a časů pak bude možné se i dále objednávat.

Vstup do haly v případě sportovních akcí pouze v kvalitní sálové obuvi. V případě společenských akcí bude udělena výjimka. Nájemci jsou povinni se seznámit s provozním řádem a dodržovat ho.

Dvě upozornění pro občany

Kdo chce pořádat akce ve Višňovce, včetně využití obecního ohniště, musí akci oznámit na obecní úřad 2 týdny dopředu. Viz Provozní řád Višňovky. Dále apelujeme na majitele pejsků, kteří nezaplatili poplatky, aby tak neprodleně učnili a dostavili se na obecní úřad. Děkujeme za pochopení.

Šetření vodou

Šetření vodou v obci Chýně

Šetření vodou v obci ChýněVážení odběratelé, obracíme se na Vás s žádostí a prosbou o šetrné užívání vody z vodovodu pro veřejnou potřebu. Neprovádějte prosím závlahy zahrad z vodovodního řadu stejně jako napouštění bazénů a podobně. Hrozí omezování plynulé dodávky vody do Vašich nemovitostí. Prosíme občany, aby se taktéž předzásobili vodou.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace

Převzato ze stránek: http://www.stredoceskavoda.cz/novinky/

OU Chýně

 

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz