Nový knihovní systém v Knihovně Chýně

Vážení čtenáři,

dovolujeme si Vás upozornit, že od pondělí 18. 2. 2019 spouštíme nový způsob výpůjček v naší knihovně. Začínáme používat knihovnický program a zatím se nám podařilo zpracovat dětské knihy, na knížkách pro dospělé čtenáře se usilovně pracuje a během následujících pár měsíců budeme i pro ně chystat kartičky s čárovým kódem.

Děti, které mají aktuálně knihy vypůjčené, si mohou v knihovně vyzvednou novou průkazku s čárovým kódem. Ostatním dětským čtenářům budou nové průkazky vydávány průběžně dle zájmu.   

Aby nový systém plně fungoval, budeme od Vás potřebovat malou spolupráci.

  • U všech čtenářů, zaregistrovaných na základě staré přihlášky, je nutné doplnit chybějící údaje, případně podepsat přihlášku novou. Mimo jiné je důležitá platná e-mailová adresa (u dětí e-mailová adresa rodičů), která umožní komunikaci mezi knihovnou a čtenářem. Program Koha automaticky zasílá seznam vypůjčených knih, upozornění na dobu výpůjčky, upomínky, umožňuje přihlásit se do online katalogu knihovny, zadat si z pohodlí domova prodloužení výpůjčky.
  • Pokud se rozhodnete využívat online katalog, odkaz http://chyne.katalog.kkckl.cz bude umístěn na webových stránkách obce. Po připojení zadáte své uživatelské jméno z nové průkazky, kliknete na “zapomenuté heslo” a program vygeneruje Vaše přístupové heslo.

Poplatky na kalendářní rok 2019 :

  • Děti 10,-Kč
  • Dospělí 100,-Kč
  • Senioři 20,-Kč

 

Výstřižek knihovna

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz