Bezpečná cesta do školy

banner web

 

Vážení občané,

Nadace ČEZ EPP Pomáhej pohybem zařadila naši žádost o revitalizaci přechodu pro chodce v ulici Ke Skále mezi podporované projekty.

Provizorně namalovaný přechod se díky finanční podpoře dočká kompletního dokončení. Zebra bude namalována protiskluzovým nátěrem, fungujícím na bázi studeného plastu a kvalitního abraziva, tvrdé drcené žuly. Ve vozovce bude instalováno trvalé LED podsvícení a zároveň přidáme osvětlení shora, které pomůže především v podvečerních hodinách a zimních měsících.

Do celého projektu se můžete zapojit i Vy. Svým aktivním pohybem budete sbírat body, které se generují prostřednictvím aplikace EPP. Pokud se u projektu sejde dostatek bodů, Nadace ČEZ jej finančně podpoří. Aplikace je zdarma pro operační systémy Windows, Google Android a Apple iOS. Mimo jiné zaznamenává i údaje o rychlosti, vzdálenosti či kaloriích, které můžete sdílet na sociálních sítích.
Bezpečnou cestu do školy tak můžete podporovat při chůzi, běhu, procházce s kočárkem, projížďce na kolečkových bruslích nebo třeba při fandění u fotbalu. Pro následné přidělení bodů projektu je pak potřeba mít připojení k internetu. Body se nemusí přidělit hned po ukončení pohybové aktivity, může se to provést kdykoliv později, ale za den lze přidělit jen omezený počet bodů (asi 2000)Náš projekt je zveřejněn v mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem od 13. 6. 2018 a aktivní bude po dobu jednoho měsíce.

Informace o aplikaci najdete na stránkách www.pomahejpohybem.cz

 

přechod

 

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz