Občané a jejich obec

Vážení noví spoluobčané, Chýňané. Vítáme vás ve vašem novém bydlišti a rádi vás přivítáme u paní Procházkové na OÚ Chýně, kde se můžete přihlásit k trvalému pobytu.
Z tohoto vašeho kroku budeme mít prospěch my všichni. Za každého přihlášeného občana dostává obec dotaci cca 8 000,- Kč do svého rozpočtu. V naší obci například žije přes tisícovku nepřihlášených jednotlivců. Při takovém počtu se dostaneme někam k číslu 8 milionů, které obec nedostane a tolik by je potřebovala ke zvelebování prostředí a investování do služeb pro své občany. Např. výstavba hřiště, oprava silnic, pořízení laviček a vznik odpočinkových míst v obci, navýšení frekvence spojů, výstavba nových školek a zajištění dostatečné kapacity školy pro masivně se rozrůstající obec, jakou Chýně je.
Pokud by bylo přihlášených více jak 4 tisíce lidí, projevily by o nás zájem i jiné žádané obchodní řetězce, momentálně má zájem o otevření prodejny v Chýni pouze jediný. S větším počtem trvale žijících občanů má obec zkrátka mnohem lepší vyjednávací pozici i více peněz k realizaci potřebných záměrů. Každý měsíc zaznamenáme desítky občanů z nově osídlovaných lokalit, kteří se přijdou přihlásit k trvalému pobytu. Za to vám srdečně děkujeme.

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz