Seminář pro rodiče - RUBIKON - devátý rok života

 Událost skončila
 
0
Kategorie:
Akce spolků
Datum:
25. leden 2017 17:30 - 20:00
Místo konání:
Za Školou 55
Chýně, Česko
Stránky:

Rudolf Steiner při pojmenování tohoto vývojového kroku našel inspiraci v Césarovi, který stál před významnou hraniční řekou Rubikon v severní Itálii a rozhodoval se, jestli se svými vojsky potáhne na Řím.
Kdo překročil s vojskem řeku Rubikon, byl považován Římany za nepřítele a protivníka, a tak náhle, ale nevyhnutelně stál Říman César s vojskem proti „svému“ Římu. V tomto okamžiku také padl známý výrok „Kostky jsou vrženy!“ V přeneseném slova smyslu provádí dítě podobný krok ve své biografii kolem 9. roku života. Je to okamžik, ve kterém děti – myšleno obrazně – vnitřně opouštějí „ráj“ a musí se na Zemi zcela nově zorientovat a najít pevnou půdu pod nohama. Dosud děti žily v tzv. napodobování a přitom vnímaly: Já jsem svět. Dokud dítě disponuje touto silou napodobování, nemůže zatím vědomě prožívat samo sebe. Teprve po překročení Rubikonu děti poprvé zažívají, že jsou na světě samy za sebe a vnímají své Já ve smyslu Já a svět proti mně.

Cena vstupenky: 150,-

Je nutné se předem přihlásit na mail: lea.vyvi@seznam.cz, nebo

zde:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScg05yo9fsqT8oV76H8g8Gl_FmSC6sJ3yt5kxout3k9LvNp2A/viewform

 

Zve ZŠ a MŠ Chýně

 

 
 

Seznam termínů

  • 25. leden 2017 17:30 - 20:00

Seznam účastníků

 Žádní účastníci 
 

Powered by iCagenda

Registrace k odběru informací Obecního úřadu Chýně

Pro registraci k odběru aktuálních informací z obce, novinek a chystaných akcí nám, prosím, napište na mail: ou@chyne.cz