Upozornění na nárazovitě zvýšenou majetkovou trestnou činnost v naší obci

  Upozornění na nárazovitě zvýšenou majetkovou trestnou činnost v naší obci

  Vážení občané, sousedé,

  obecní policie Chýně ve spolupráci s Policií České republiky řeší oznámení ve věci vloupání do motorových vozidel a krádeží věcí, které se postupně odehrály v časné ranní době dne 14. ledna 2023. Na základě provedeného vyhodnocení záznamů městského kamerového a dohledového systému, ale i vámi poskytnutých záznamů ze soukromých kamer došlo k zadokumentování popisu podezřelých osob a jejich pohybu, kdy tyto všechny potřebné podklady byly předány vyšetřujícímu policejnímu orgánu. Zdejší obecní policie přijala všechna nezbytná opatření ke zvýšení hlídkové služby a zároveň tímto apeluje na všechny občany, aby byli více všímavější ve svém okolí a dbali potřebné prevence při zabezpečení obydlí a zaparkovaných motorových vozidel. Obdobné případy jsou šetřeny v okolních obcích.

  Základní preventivní rady /převzato od Policie ČR/:

  • Nenechávejte ve vozidle žádné cenné věci (elektroniku, nářadí, kola apod.), peněženky, peníze, doklady. Stejně tak drahé oblečení či drahá hračka může zloděje zlákat.
  • Nenechávejte uvnitř vozu technický průkaz ani náhradní klíče od vozu. Jejich ponechání ve voze vám může jednak přidělat problémy při likvidaci pojistné události u pojišťovny, ale především pachatel, který chtěl původně "pouze" odcizit autorádio nebo jiné předměty v autě uložené, se může nakonec rozhodnout odcizit celé vozidlo. Navíc mu tak usnadňujete i další legalizaci vozidla.
  • Přemýšlejte o tom, kde své vozidlo parkujete. Tmavá zákoutí a odlehlá místa zajišťují pachateli naprosto nerušený klid pro "práci".
  • Věnujte pozornost základnímu zabezpečení svého automobilu, zvažte i "nadstandardní" zabezpečení. Jedná se o různá dodatečně montovaná elektronická či mechanická zabezpečovací zařízení nebo vyhledávací a monitorovací systémy.
  • Pokud už ve vozidle zabezpečovací zařízení máte, používejte jej.
  • Nenechávejte své vozidlo bez dozoru odemčené, neboť díky neobezřetnosti a neopatrnosti patří tento druh majetkové trestné činnosti k nejrozšířenější.

  Váš OÚ

  Cookies

  Webové stránky naší obce používají cookies. Díky tomu máme lepší přehled o tom, co vás na webu nejvíce zajímá a můžeme tomu lépe přizpůsobit jeho obsah. Souhlas k ukládání cookies udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím".
  Souhlas můžete odmítnout zde.